27.4.2016
Zdravím všetkých ktorý si pozerajú našu stránku.
Od začiatku roka sa zmenili nijaké veci tak chcem aby ste aj vy o nich vedeli. Od 1.1.2016 sme sa osamostatnili od Slovenského zväzu chovateľov mačiek, teraz sme pod názvom Felis Slovakia.sk
Stále som tam členom ale ako to poznáte aj z našej vlády po dlhej úvahe a rozprávaní z ďalšími chovateľmi som sa rozhodla prestúpiť do FELIS HUNGARICA takže naše mačiatka budu mať rodokmene vystavené v HU. Inač sa nič nemení stále sme pod federáciou FIFE, je to smutné že my Slovenský chovatelia sme museli spraviť takýto rázny krok keď už aj v takomto odvetví ako je chovateľstvo sa robia špinavosti a zákernosti tak toto len v skratke.
Teraz niečo veselšie dňa 15.3.2016 sa nám narodilo päť krásnych mačiatok, dve slečny a traja chlapci tak dúfame že si aj títo naši krpci si nájdu tie najlepšie domovy.


19.1.2016
Takže u nás sa v novinkách nič také dôležité neudialo všetky mačiatká si našli svoje nové domovy kde sa majú dobre a nič im tam nechýba.
Jedného fešáka Fredyho sme si nechali v našej chovateľskej stanici boli sme sním už aj na výstave kde získal EX1 čo nás potešilo aby to nebolo všetko spravil tam poriadny rozruch čo sa týka jeho farby všetci posudzovatelia ho museli pozrieť akú ma farbu no na koniec sa zhodli že jeho farba je H02 62 čo znamená že je čokoládovo korytnačinový 02 biele škvrny harlekýn a 62 oranžové oči z čoho sme ostali aj my prekvapený lebo u kocúrov je to veľmi veľmi zriedkavá farba u mačiek je to bežná farba.
No a to by bolo asi tak všetko.
Plány do roku 2016 určite plánujeme mačiatka ,výstavy e uvidíme možno aj niečím prekvapíme.


11.8.2015
Po roku sa naša stránka opäť dáva do pohybu za ten rok sa u nás udiali tri veci. Prvá: v septembri 2014 sa nám narodili dve mačiatka Eliot a Elfrída ktorý boli hneď rezervovaný preto sme ich nedávali ani na našu stránku.
Tá druhá vec v januári 2015 do našej chovateľskej stanici pribudla krásna slečna Yerba Gymni Gata ,PL s ktorou plánujeme výstavy ,zdravotné testy a ak bude všetko v poriadku potom mačiatka.
A tá tretia vec dňa 09.07.2015. sa nám narodilo šesť krásnych fešákov zo spojenia SC.Bambi Angel Sphynx,cz a SC.Mariln Dance of Light,cz.
Fešáci už majú mesiac učia sa na chodiť na wc a papať granule ale dobrá maminka Bambi im ešte chodí dávať mliečko.
Tak zatiaľ asi len toľko držte nám palce aby krpci dobre rástli a keď príde čas aby si našli dobrý domov kde sa budú mať super a budú ich milovať tak ako ich milujeme my.


31.7.2014
Nastal ten moment,keď naše mačiatka narástli do krásy a postupne opúšťajú náš dom.Ako vždy,je nám veľmi smutno keď mačiatka odchádzajú ale zároveň máme pocit radosti,že zakaždým si mačiatka nájdu svojích nových,skvelých a milujúcich majiteľov.
Touto cestou chceme srdečne poďakovať všetkým,ktorý sa rozhodli pre našu chovateľskú stanicu a kúpili si od nás mačiatka.
Dúfam že ste všetci spokojný s našou chovateľskou stanicou,a že zostanete aj naďalej našimi priaznivcami :)
Ďakujeme ešte raz,prajeme pekný deň.


11.4.2014
Z radosťou vám oznamujeme,že dňa 7.4.2014 sa nám narodili 4 krásny kucúrikovia do vrhu D. Postupne budeme pridávať ich fotky,a vy môžete sledovať ako rýchlo rastú do krásy :)


20.1.2014
Keď že je už nový rok tak som sa rozhodla zase sem niečo nové napísať tak u nás už ostalo smutno všetky naše krásne mačiatka si našli svoj nový domov. Do budúcna plánujeme mačiatka ale kedy to bude to nevieme ale potom hneď napíšem keď to bude isté. Tak asi zaťial len toľko, majte sa všetci pekne a dúfam že ostanete aj naďalej našími priaznivcami.


26.11.2013
Medzinárodná výstava Nitra 23.11.2013:
• IC.Quenntane Queen Aniger,cz - EX1,CAGPIB,NOM BIS,BOS neuter cat 3.
• VRH-C BAMMAR SPHYNX,SK - NOM BIS,BIS littercat 3.
• CIRRANO BAMMAR SPHYNX,SK - EX1,NOM BIS.
• CAPPO BAMMAR SPHYNX,SK - EX1,BIV,NOM BIS,BIS kitten 3-6,BIC cat 3. BOB1.
Takýto úspech sme nečakali že naše mačiatko porazí dospelé mačky veľmi veľmi sa tešíme že náš CAPPO Bammar Sphynx,SK získal BOB1 best of best -najlepší z najlepších.


7.11.2013
Tak už dlhší čas sme nič sem nepridali ale prišiel už ten čas aby sme sa zase ozvali naším priaznivcom no tak v prvom rade chcem napísať že naše nádherné mačiatka sa nám začínajú pomaly rozbiehať do sveta v utorok od nás odišla naša zlatučká Camillka ale kedže išla k našej dobrej známej ktorá už od nás mačičku má tak vieme že sa bude mať super a nič jej nebude chýbať ešte nám ostávajú štyria krásny chlapci ale verím že si aj oni nájdu skvelý domov a dobrých majiteľov mačiatka sú čipované očkované do nových domov si odnesú malý darček a samozrejme aj spísanú kúpno predajnú zmluvu ktorá je záruka pre nás aj nových majiteľov.
Vzhľadom nato že nám stále píšu o mačiatka a chcú vedieť len cenu tak sa chcem k tomu vyjadriť naše mačiatka majú svoju hodnotu sú po výstavne úspešných rodičoch rodičia sú testovaný na rôzne choroby ktoré tiež finančne nie sú lacné takže preto naša cena je aká je a ručíme si za svoj chov o čom svedčí aj ocenenie ktoré sme dostali v roku 2011 náš vrh bol ocenený ako najlepšie mačiatka na Slovenska Mačka roka.
Preto sa niekto čuduje cene a radšej dajú prednosť mačiatka bez rodokmeňa a potom sa čudujú že mačiatka sú choré a nevyzerajú ako Sphynx ale keď si to nedajú vysvetliť tak sami nato doplácajú mala som zopár telefonátov alebo mailom ktorý chceli radu že si kúpili mačiatko bez papierov a že im hnačkujú je chudé vracia proste rôzne veci a potom mi napíšu že koľko platili u veterinára a koľko ich to stálo keď si to dajú dokopy mohli mať mačiatko z kvalitného chovu a dokonca aj záruku tak asi len toľko k tomuto nech si spraví každý o tom svoj úsudok je mi to jedno ja viem čo predávam a ako na tom mačiatka sú aj po zdravotnej stránke.
Doplnili sme aj výstavy ktoré sme tento rok absolvovali .
Tak len toľko na teraz zase sem o nedlho niečo napíšem teším sa že ostávate našimi fanúšikmi.


30.6.2013
Tak ako som sľúbila idem sa s vami podeliť o horúcu novinku. V našej chs. Je to už isté máme to potvrdené od veterinára že naša Bambi sa po tretí krát stane mamičkou.
Koľko ich bude to vám neprezradím nechajte sa prekvapiť tak držte palce nech všetko dobre dopadne. Keď sa nám narodia hneď vám to oznámim. Ešte chcem napísať že rodičia sú testovaný na FeLV,FIV ,HCM,FIP.


2.6.2013
Idem sa s vami podeliť čo je u nás nové tak začínam. Dňa 4.5.2013 do našej domácnosti pribudol ďalší člen - je to čierna mačička menom BATTHIA Egipcjanin PL, ktorá sa narodila 29.1.2013. Je veľmi zlatá a riadna čertica, od prvej chvíle sa u nás super zabývala ako keby tu bola od narodenia. Aj v aute sa držala hrdinsky a to sme cestovali 7h a ešte malá predtým cestovala 2h, takže 9h zvládla hrdinsky. Trošku je ešte problém z dospelými mačacími členmi, naháňajú ju po celom byte ale keď sa spí, tak spia všetci pokope. Tak to je asi nateraz všetko, budem vás aj naďalej informovať, ako to u nás vyzerá a čo máme nové.


23.3.2013
Po dlhšej dobe som sa rozhodla napísať čo máme nové v našej chovateľskej stanici. Po dvoch neúspešných vrhoch po Quenntane sme sa rozhodli ju dať sterilizovať, tak od januára máme doma kastráta. Veľmi sme sa tešili na mačiatka od nej, ale bohu žiaľ nevyšlo to. Ale jedno nás teší, že Quennty sa ma dobre a nič jej nechýba. Písala som aj majiteľke od ktorej sme ju kúpili že čo sa stalo, ale pani chovatelka nemala ani len snahu mi odpísať. Ale ľudia sme rôzny a preto si dobre rozmyslite od koho si mačiatko kúpite ja som sa poučila.
No ale teraz niečo pozitívne. Koncom apríla do našej chs pribudne krásna čierna mačička z jednej chs z Poľska. Mačička sa volá Batthia, ale to až potom, to je také naše prekvapenie.
A teraz čo nás veľmi potešilo. Boli sme oslovený pani predsedkyňou ZO Žilina Katkou Balíkovou, ktorá robí medzinárodnú výstavu mačiek v apríli a je tam aj špeciálna súťaž nahých mačiek, aby sme jej poslali fotky a naše krásne mačky sa ocitli na plagátoch, katalógoch, bilbordoch a aj diplomoch, na čo sme veľmi hrdý že sa tam dostali naše mačky SC.Bambi Angel Sphynx a SC. Marilyn Dance of Light. Ešte raz ďakujeme, že sme dostali takúto možnosť.
Keď že sa nám ozývajú ľudia o mačiatko čo nás teší že majú záujem. Najbližší vrh plánujeme apríl - máj takže na odber bi boli september -október. Ak všetko dobre dopadne mačiatka budú zo spojenia SC.Bambi Angel Sphynx a SC.Marilyn Dance of Light.
Tak nateraz asi len toľko, dúfam že nám ostanete verný a budete nám aj najďalej fandiť.
ĎAKUJEME.


2.7.2012
Už to prišlo. Je u nás veľmi smutno, dneska od nás odišlo posledné mačiatko. Všetky sa rozutekali do sveta. Prišlo to tak rýchlo, že sme to ani nečakali.
Každý z nich si našiel dobrých majiteľov, ktorým chcem aj touto cestou poďakovať, že si mačiatko vybrali z našej chovateľskej stanice. Dúfam, že budú spokojný a maličký im budú robiť len samú radosť a bude všetko v poriadku.
Touto cestou chcem poďakovať pani Katke, ktorá si od nás zobrala druhé mačiatko Bambi a pani Deniske, ktorá si zobrala Baily Ann, na ktorú doma čakalo strašne ale strašne veľa nádherných vecí. Krásne škrabadlá, hračky no proste nádhera ako sa niekto tak teší na príchod mačiatka, bodaj bi bolo takých záujemcov čo najviac, ale aby som nezabudla na Martinku a Martina, ktorý majú od nás Barabasa, aj tí mu nakúpili krásne veci, ktoré mi Martinka posielala, aby som videla, čo všetko bude mať a čo ho doma čaká. Náš Bassimoo išiel do Veľkého Krtíša k veľmi milej rodinke, kde sa bude o neho starať mladá slečna, ktorá mala s neho veľkú radosť a posledný od nás odišiel náš Baldie k pani Blanke, ktorá už dlho tužila po takomto mačiatku.
Ešte raz chcem touto cestou všetkým veľmi pekne poďakovať, že naši krásavci a krásavice si v tak krátkej dobe našli svojich majiteľov a hlavne dobrých majiteľov, čo pre chovateľa veľmi veľa znamená, že ich mačiatka sa budú mať dobre a budú tak ľúbené, ako sme ich mi veľmi ľúbili.
ĎAKUJEME.


10.6.2012
Dňa 10.06.2012 sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy v Poľsku, kde náš Marilyn získal svoj 9 titul CACS a tým pádom sa stal EURÓPSKYM CHAMPIONOM - SUPREME CHAMPION na čo sme veľmi hrdý, že už v našej CHS máme dvoch EURÓPSKYCH CHAMPIONOV.


22.4.2012
Dňa 21.4. a 22.4.2012 . sme sa zúčastnili Československej medzinárodnej výstavy, ktorá sa konala v Ostrave a Žiline. Naša Quennty získala svoj tretí CACIB a tým pádom už má titul International Champion na čo sme veľmi hrdý a náš Marilyn už má na svojom konte svoj ôsmi titul CACS a ešte jeden a má najvyšší titul, čo môže biť získaný Suprame Champion - Európsky Champion.
No a teraz k naším mačiatkám. Pekne nám rastú, priberajú, začínajú sa oboznamovať zo svojím okolím, robia nám len samú radosť, už majú za sebou aj prvé kúpanie - boli veľmi prekvapený, čo sa s nimi deje, ale zvládli super, tak zatiaľ asi len toľko ďalších novinkách vás budeme informovať.


24.3.2012
Dňa 24.03.2012 sme sa zúčastnili MVM v Bratislave, kde bolo vyhodnotenie MAČKA ROKA 2011.
Naša SC.Bambi sa umiestnila na 9mieste a GIC.Marilyn na 8 mieste, ale najväčšie prekvapenie prišlo, keď nám oznámili, že náš VRH-A sa umiestnil na PRVOM MIESTE.
Takže VRH-A, Bammar-Sphynx,SK PRVÉ miesto mačka roka 2011.
Čo nás veľmi prekvapilo a zároveň veľmi potešilo, že naše prvé mačiatka boli také úspešné, čo svedčí o kvalite nášho chovu.

 


4.2.2012
Dňa 04.02.2012 sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy vo Viničnom, kde naša Quenntane získala svoj prvý titul CACIB a náš Marilyn získal svoj 6 titul CACS.
Najbližšie sa chystáme na výstavu 24.03.2012 do Bratislavy, kde nás môžete stretnúť.


26.11.2011
Dňa 26.11.2011 sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy v Nitre, kde sme veľmi dobre uspeli. Naša Quanntane získala svoje 3-CAC a tým pádom už má titul CHAMPION. Bola nominovaná do BIS, kde nám aj vyhrala čo nás veľmi, veľmi potešilo. Náš Marilyn získal svoj piaty titul CACS, ešte štyri a má titul Supreme champion, ale zase nejdem predbiehať.
A aj náš Azif získal svoj prvý titul CAC a nomináciu do BIS, kde prevalcoval dvoch Bengalov a jedného Brita a dokonca tronfol aj svojho otca, čo nás riadne nabudilo, že z našej CHS je taký perfektný kocúr. No a teraz v utorok od nás odišiel náš kocúrik Aynurko. Bolo to ťažké lúčenie, ale verím že je v dobrých rukách a že sa bude mať dobre. Tak zatiaľ asi len toľko z našimi novinkami, keď budeme mať niečo nové tak napíšem, aby som sa o ne s vami podelila.


30.10.2011
Naša AISISKA sa nám po štyroch dňoch vrátila naspäť. Nechcem to rozoberať prečo, napíšem len to, že niekto si myslí, že je to hračka a nie živé zviera, ktoré potrebuje svoje potreby a preto každý kto chce mačku alebo iné zvieratko, bi si to mal uvedomiť, že je to živý tvor.


8.10. - 9.10.2011
Dňa 8.-9.10.2011 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave v Banskej Bystrici, na ktorej sme veľmi dobre uspeli. Naše skoro 9 mesačné mačiatka boli prihlásené do kategórie 6-10mesiacov. V sobotu nám Amber,Aisis,Azif získali -EX1 a náš Aynur -EX2 a BIV.
V nedeľu nám Aisis,Amber,Azif získali - EX1 a Azif aj nomináciu do BIS, Aynur nám dostal známku EX2.
A načo sme veľmi, veľmi hrdý - v nedeľu nám Bambi a Marilyn získali v špeciálnej súťaži o najkrajší chovný pár získali prvé miesto a tým sa stali víťazi BREEDING PAIR.
No aj naša Quennty nebola pozadu, tiež sa veľmi dobre ukázala - na svojej prvej výstave získala 2-CAC a jednu nomináciu do BIS.
Takže sme nadmieru spokojný z našimi mačičkami a dúfam že sa nám bude aj najďalej tak dariť a budú získavať len samé dobré hodnotenia ako doteraz.
Aj divákom sa naší holánikovia páčili a každý ich len hladkal. Boli prekvapený aký sú v skutočnosti na dotyk pri jemný a teplý. No a kedže sme tú výstavu robili my Zo Zvolen, tak sa chcem o to zo všetkými podeliť. Našu výstavu navštívil aj známi hokejista Richard Zedník. Čo nás prekvapilo, že si našiel čas a prišiel sa pozrieť na mačacie nádhery našej výstavy.

 

3.9. - 4.9.2011
Dňa 3.-4.9.2011 sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy mačiek v Žiline, kde naša Bambi v nedeľu získala svoj 9.titul CACS a tým sa stala SUPREME CHAMPION načo sme veľmi hrdý a máme s toho veľkú radosť. Ani náš Merilyn nie je po zadu - tiež už má na svojom konte dva tituly CACS. No a naše 8-mesačné mačiatka sa tiež vedeli dobre poukazovať posudzovateľom - v nedeľu získali nomináciu do BIS a náš AZIFKO bol tentokrát samostatná jednotka bol prihlásený v kategórii 6-10 mesiacov a obi dva dni získal V1 a NOM BIS.
Najbližšie nás môžete vidieť na výstave ktorá sa koná v Banskej Bystrici dňa 8.-9.októbra 2011 ktorú robí naša organizácia ZO Zvolen na ktorú vás zároveň srdečne pozývame.

 

26.6.2011
Dňa 26.6.2011 sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy v Čechách, kde sme uspeli veľmi dobre. Naša Bambi získala svoje 6-CACS, Marilyn získal svoje 5-CAGCIB a naše mačiatka získali nomináciu do BIS a aj vyhrali už po 4krát BEST IN SHOW čomu sme veľmi radi. Mali dosť silnú konkurenciu ale jednohlasne vyhrali.
A z čoho sme mali veľkú radosť keď naša Bambi a Marilyn boli nominovaný do BIS.

Veland Anne NOM.BIS,- BEST IN SHOW.

 

11.6. - 12.6.2011
Dňa 11.-12.6.2011.sme sa zúčastnili na výstave v Žory - PL, kde naše mačiatka zožali veľký úspech - vyhrali obidva dni BEST IN SHOW - LITTER.
A z čoho sme mali veľkú radosť keď naša Bambi a Marilyn boli nominovaný do BIS.

12.6.2011- 1NOM BIS,BIS LITTER - Mr.Yan Roca Folch, FR
11.6.2011 - 1NOM BIS ,BIS LITTER - Mrs.Anna Wilczek,PL

 

 

1.5.2011
1.mája 2011 sme sa zúčastnili na Medzinárodnej výstave mačiek v Žiline, kde naša Bambi získala svoj tretí titul CACS a Marilyn získal svoj druhý titul CAGCIB. Na výstavu sme sa rozhodli zobrať aj naše 3-mesačné mačiatka, ktoré zožali veľký úspech a vyhrali BEST IN SHOW ako vrh. Jednohlasne získali u všetkých posudzovateľov titul BEST LITTER, čo nás veľmi potešilo a sme nato veľmi hrdý, že sa môžme pochváliť takýmto titulom a úspechom.

BEST LITTER - ŽILINA 1.5.2011


VRH A - NOM BEST IN SHOW - MR.Marie Westerlund

     16.3.20115.2.2011
Dňa 5.2.2011 sme sa zúčastnili medzinárodenej výstavy vo Viničnom, kde Marilyn Dance of Light získal svoje druhé ocenenie CACIB. Najbližšie sa chystáme na výstavu do Uherského Hradišťa kde sa už veľmi tešíme.
A naše mačiatka rastú ako z vody, pekne priberajú a začínajú obdivovať svet okolo seba.


16.1.2011
Dňa 15.1.2011 sa nám narodili túžobne očakávané mačiatka. Pôrod prebehol bez problémov a majú sa k svetu.Prvý krát sme sa zúčastnili na výstave v Banskej Bystrici, kde mala Bambi Angel Sphynx 4mes.
No teraz máme za sebou už dosť veľa výstav a naša Bambi Angel má už tituly - INTERNATIONAL CHAMPION.

Náš Marilyn Dance of Light sa prvý krát zúčastnil výstavy ako 9mes.v Banskej Bystrici, kde získal nomináciu v BIS a vyhral v kategórií 6-10 mes.

V Žory - PL vyhral v špeciálnej súťaži Sphynx ako najkrajší kocúr Sphynx.
No a teraz sa môže pochváliť, že aj on už má titul – CHAMPION.

A z veľkým očakávaním čakáme naše prvé mačiatka v januári 2011.